Spotkanie z Wiceministrem Gospodarki

Spotkanie z Wiceministrem Gospodarki<p class=

W dniu 10 kwietnia 2015 roku, z inicjatywy Opolskiej Izby Rzemieślniczej, odbyło się spotkanie z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Gospodarki Mariuszem Haładyjem. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele cechów Opolszczyzny oraz władze Izby Rzemieślniczej.

Podczas spotaknia minister Haładyj poinformował o pracach nad nowelizacją prawa, min. ustawy o zamówieniach publicznych.

Rzemieślnicy, uczestniczący w spotkaniu, zwrócili uwagę ministra na trudną sytuację małych firm w konfrontacji z dużymi spółkami, jak również zwrócono uwagę na „szarą strefę” i jej negatywny wpływ na sytuację legalnie działających przedsiębiorców.

Na zakończenie spotkania ustalono, że środowisko rzemieślnicze przekaże na piśmie swoje uwagi i postulaty do Ministerstwa Gospodarki.

Wojewódzki Cech Kominiarzy na spotkaniu reprezentowali:

• Waldemar Drożdżol,
  • Grzegorz Walczakowski,