45-061 Opole; ul. Katowicka 55

Prawo Budowlane

Prawo Budowlane<p class=

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Budowlanego rozwiązana

13 stycznia 2016 roku minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wręczył odwołania członkom Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Budowlanego, która miała przygotować Kodeks budowlany zawierający nowe, kompleksowe regulacje całego procesu inwestycyjno-budowlanego, w tym aspekty geodezyjne.

 

Nie oznacza to jednak, że akt ten nie wejdzie w życie. Jak zapewnia minister, korzystając z dorobku komisji, resort przygotuje własny projekt kodeksu. Kiedy? Tego minister nie sprecyzował. Jak relacjonuje wczorajszą konferencję prasową „Gazeta Prawna”, Andrzej Adamczyk stwierdził, że może to potrwać od roku do nawet trzech lat.

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Budowlanego została powołana w 2012 roku przez rząd Donalda Tuska. W maju 2015 r. przekazała ona do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych projekt Kodeksu budowlanego, który miał stanowić pierwszą część kompleksowych regulacji prawnych procesu inwestycyjno-budowlanego. W listopadzie br. opublikowano drugą część tego aktu, tzw. księgę urbanistyczną. Oba projekty nie zdążyły jednak wyjść poza etap konsultacji i uzgodnień.

 

Pełne informacje na ten temat można znaleźć w poniższym linku:

http://mib.gov.pl/2-KomisjaKodyfikacyjnaPrawaBudowlanego.htm