45-061 Opole; ul. Katowicka 55

Stop naciągaczom

Stop naciągaczom<p class=

STOP NACIĄGACZOM!!!!

 

Zarząd Główny Korporacji Kominiarzy Polskich Stowarzyszenie Zawodowe, odpowiadając na pytania napływające z różnych stron Polski wyjaśnia:

  • nie istnieje żadna dyrektywa unijna zmuszająca właścicieli mieszkań, budynków mieszkalnych do instalowania w mieszkaniach, domach czujek dymu i gazów,
  • kominiarze zrzeszeni i nie zrzeszeni w Korporacji nie mają absolutnie żadnych uprawnień do kontrolowania czy też egzekwowania „obowiązku” posiadania czujek.
  • Korporacja stoi na stanowisku, że po corocznym wymaganym przepisami prawa budowlanego skontrolowaniu instalacji gazowej, oraz przydatności kominów do dalszej eksploatacji – w tym i sprawności wentylacji, a także oczyszczeniu kominów wymaganym przez przepisy przeciwpożarowe. Ostatnim elementem zadbania o bezpieczne użytkowanie budynków może być montaż czujek dymu i gazów.
  • montaż czujek jest czynnością dobrowolną, czujki są ogólnodostępne w specjalistycznych sklepach w cenie od kilkudziesięciu złotych i ich montaż jest nieskomplikowany, według instrukcji producenta.